AKTYWNY SAMORZĄD 2020

W roku 2020 można składać wnioski o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego. Wnioski można składać do końca sierpnia.

W tym roku wnioski będzie można składać również przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) po uprzednim założeniu Profilu Zaufanego. Za to przysługują dodatkowe punkty przy rozpatrywani u wniosku.

Zwiększono maksymalną kwotę dofinansowania zakupu skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub napędu elektrycznego do wózka ręcznego do wysokości 7500 zł.

Wymagany udział własny zmniejszono z 35% do 25% ceny brutto.

W przypadku zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym kwota dofinansowania będzie zależała od opinii eksperta PFRON, a jej maksymalna wysokość to 25 000 zł. W tym roku, tak jak w latach poprzednich, można będzie składać wnioski o pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego skutera lub wózka elektrycznego.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie PFRON pod poniższym linkiem:
https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/aktywny-samorzad-w-2020-roku/

Zachęcamy Państwa do jak najszybszego składania wniosków, bo za to również przysługują dodatkowe punkty. Służymy również pomocą przy wypełnianiu wniosków i zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.